לייעוץ מיגון אש וחומרים מעכבי בעירה
התקשרו אלינו: 1-700-70-10-50
⇣ או השאירו פרטים ונחזור אליכם ⇣

captcha

צבע מעכב בעירה

עיכוב ומניעת בעירה באמצעות צבע מעכב בעירה 

שריפה של חומר תמיד תתבצע בתנאי שמתקיימים ארבעה רכיבים: חום מספיק גבוה, הימצאותו של חמצן מספיק באויר, דלק (חומר בעירה) ותגובת השרשרת הכימית. אם אחד מחלקי הפירמידה חסר, לא תתקיים שריפה או תדוכא שריפה קיימת.

כל חומר במגע עם אש נוצרת ריאקציה תרמו כימית אשר בסופו של תהליך מכלה את אותו חומר. צבע מעכב בעירה יוצר שכבת בידוד תופחת  אשר בולעת אנרגית חום ומשחררת גזים שגורמים לצמצום הבעירה.

צבע מעכב בעירה - IFR30 - מעכב בעירה שקוף להספגה

צבע מעכב בעירה - IFR30 - מעכב בעירה שקוף להספגה

לכה מעכבת בעירה - טוטוגום אנטיפליים

לכה מעכבת בעירה - טוטוגום אנטיפליים

צבע נגד אש לפלדות - דנברקריל אנטיפליים - צבע מעכב בעירה תופח לפלדה

צבע נגד אש לפלדות - דנברקריל אנטיפליים - צבע מעכב בעירה תופח לפלדה

סוגי צבעים מעכבי בעירה כלליים

צבעים מעכבי בעירה לעץ

צבע מעכב בעירה לעץ לרוב יהיה על בסיס מים ויתאים לתנאים פנימיים וחיצוניים. רוב השימוש בו לציפוי לבידים, ארונות, פרקטים וארגזי רוח. לפני השימוש חשוב לנקות את המשטח לוחות העץ בעזרת מברשת להשגת ספיגה מירבית של הצבע לתוך משטח העץ בין 2 – 4  שעות ולמרוח שנית. חשובה העבודה היסודית במריחה של החומר וספיגתו לצורך השגת תוצאה יעלה יותר שכן, עיכוב בעירה של עץ מאתגר ביותר.

צבעים מעכבי בעירה למתכות

צבעים מעכבי בעירה לשימוש פנים על קורות, לוחות ואלמנטים מפלדה או כל מתכת אחרת. למניעת התפתחות רמות חום גבוהות היא פעולה קריטיות של האלמנט במגע עם אש. כאשר משיגים מטרה זאת, פעולת דיכוי הבעירה נסללת עבורנו במטרה למנוע נזק.


 בסרטון זה ניתן לראות את ההבדלים בין משטחים מסוגים שונים כמו - גבס, עץ ומתכת שטופלו ע"י צבע מעכב בעירה, לבין כאלו שלא טופלו בצבע מעכב בעירה. כפי שניתן לראות, הצבע אינו פוגע במראה המשטחים עליהם מיושם.