לייעוץ מיגון אש וחומרים מעכבי בעירה
התקשרו אלינו: 1-700-70-10-50
⇣ או השאירו פרטים ונחזור אליכם ⇣

captcha

מטפים המותאמים לכיבוי אש ביתי

אם חשוב לכם ליצור סביבה בטוחה למגורים, חשוב שתרכשו ציוד מתאים, שיוכל להציע לכם את רמת הבטיחות הנדרשת. אחד הפריטים שכדאי שיהיה בכל בית הוא מטף לכיבוי אש. ניתן למצוא בשוק כיום מגוון של מטפים המותאמים לכיבוי אש ביתי. הם פועלים בדרכים שונות וגם מוצעים בטווח רחב של מחירים. מדוע חשוב לרכוש מטף כזה? כיצד בוחרים את המטף המתאים, ובכלל -  מה הוא מציע במסגרתו? על כך ועוד, במאמר הבא.חשיבותו של מטף ביתי לכיבוי אש


לצערנו אנו שומעים על לא מעט שריפות בבתים, שגרמו לנזקים חמורים, ובעיקר לפגיעות בנפש. במקרים רבים ניתן היה למנוע זאת אם היה בבית ציוד תקין מטף כיבוי אש  למניעת שריפותוראוי העוזר להתמודד עם מקרים של שריפות. מטף לכיבוי אש הוא אחד האביזרים החשובים ביותר שיכולים למנוע את התפשטותה של האש ובכך גם למנוע נזקים קשים מנשוא. אפשר למצוא כיום מטפי אש המיועדים במיוחד לשימוש הביתי. מטפים אלה מוצעים בגדלים שונים והם יכולים להכיל גז או אבקה מיוחדת, הנחשבת לחומר מעכב בעירה. מחירם של מטפים אלה הוא כמה מאות שקלים ובהחלט מצדיק את ההשקעה.

להזמנת מטפים לבית ליחצו כאן 

 

  מה חשוב לדעת בעת רכישת מטף לבית


מטפים המותאמים לכיבוי אש ביתי הם מטפים קלים לשימוש וגם קלים לתפעול. הם פחות מאסיביים ממטפים שנמצאים במקומות ציבוריים, ואפשר להתקין אותם במטבח, למשל, היכן שהסיכוי לשריפה הוא הרבה יותר גבוה מכל מקום אחר בבית. המטפים המוצעים כיום לשימוש הביתי הם יעילים מאד וגם אם מפעילים אותם במטבח למשל, היכן שיש לא מעט מכשירי חשמל ואפילו כיריים, הם אינם מזיקים להם או פוגעים בהם. לאחר שרוכשים מטף לבית, חשוב להקפיד לבדוק את תקינותו אחת לשנה. יש להזמין לשם כך בעל מקצוע המבצע את הבדיקה הנדרשת. בהנחה שמהטף תקין ואין צורך להחליפו, יש לדאוג אחת לשש שנים להחליף את חומר המילוי של המטף במידה ויש ברשותם מטף לכיבוי אש שיש בו אבקה, או אחת ל – 12 שנים, במידה ומדובר במטף הפועל על גז. לצד כל זה, לאחר שרוכשים את המטף מומלץ לעבור הכשרה קצרה בנוגע לתפעולו ולמצבים שבהם יש להשתמש בו. אם יש בבית ילדים גדולים, חשוב להנחות גם אותם מה עושים במקרה של שריפה וכן כיצד יש להשתמש במטף כדי למנוע מהאש להתפשט בבית.